MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Gdzie na spacer do 34 km od Tczewa. Pomysły na wypoczynek na powietrzu w weekend 18 - 19 maja

Redakcja Strony Podróży
Redakcja Strony Podróży
Wideo
od 16 lat
Rozglądasz się za ciekawym pomysłem na niebanalną trasę spacerową z Tczewa? Podpowiadamy, gdzie można się wybrać. Przygotowaliśmy 3 ciekawe trasy. Mają różny czas przejścia, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Razem z Taseo proponujemy Wam 3 trasy na prozdrowotny spacer w odległości do 34 km od Tczewa. Co tydzień wybieramy inny zestaw. Sprawdź, jakie trasy spacerowe w pobliżu Tczewa proponujemy na weekend.

Spis treści

Trasy spacerowe w pobliżu Tczewa

We współpracy z Traseo wybraliśmy dla Was 3 trasy na spacer w odległości do 34 km od Tczewa, które pokonali inni spacerowicze. Wybierz najlepszą dla siebie.

Nim wyruszysz w drogę, sprawdź, jaka będzie pogoda. W sobotę 18 maja w Tczewie ma być 24°C. Nie powinno padać. W niedzielę 19 maja w Tczewie ma być 20°C. Prawdopodobieństwo pojawienia się deszczu wynosi 84%.

🌳 Trasa spacerowa: BURSZTYNOWY FESTIWAL BIEGOWY 2022 - BURSZTYNOWA 20

  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 20,97 km
  • Czas trwania spaceru: 6 godz. i 59 min.
  • Przewyższenia: 235 m
  • Suma podejść: 116 m
  • Suma zejść: 118 m

Jurajskifestiwalbiegowy poleca trasę mieszkańcom Tczewa

BURSZTYNOWY FESTIWAL BIEGOWY 2022
trasa: BURSZTYNOWA 20

miejsce: Gdańsk, Wyspa Sobieszewska
start: 23 października 2022 r. (niedziela), godz. 11.00
teren Hotelu Orle (ul. Lazurowa)

dystans: 21,0 km
limit czasu: 3 godziny
najwyższy punkt: Góra Orla (32 m)
nawierzchnia: plaża (42%), las (58%)
punkty z wodą: 7,1 km / 10,5 km / 17,6 km / 21,0 km (meta

Nawiguj


🌳 Trasa spacerowa: Szlak Skarszewski przez Pojezierze Kaszubskie

  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 81,54 km
  • Czas trwania spaceru: 173 godz. i 33 min.
  • Przewyższenia: 253 m
  • Suma podejść: 1 654 m
  • Suma zejść: 1 907 m

Spacerowiczom z Tczewa trasę poleca GR3miasto

Szlak Skarszewski, to znakowany szlak turystyki pieszej przebiegający przez wschodnią część Pojezierza Kaszubskiego. Łączy on Skarszewy z Sopotem licząc 81,5 km. To z pewnością ciekawy kąsek dla amatorów dłuższych wędrówek, jednak wybierając się jego tropem warto wziąć pod uwagę właściwą porę roku. Wg nas mroźna zima to jedyny dobry moment aby o suchych stopach przejść ów trasę. Wędrówkę szlakiem podzieliliśmy na etapy, które rozłożyliśmy w sumie na trzy dni.

Pełen opis szlaku znajdziesz na stronie GR3miasto:

Nawiguj


🌳 Trasa spacerowa: Spacer po Stoczni Gdańskiej i Starym Mieście

  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 5,95 km
  • Czas trwania spaceru: 1 godz. i 58 min.
  • Przewyższenia: 130 m
  • Suma podejść: 1 247 m
  • Suma zejść: 1 222 m

Mon.orl poleca trasę mieszkańcom Tczewa

Trasa ma początek na ul. Podwale Grodzkie, przed Dworcem Głównym PKP, skąd kierujemy się na północ, by przejść w ulicę Wały Piastowskie. Tam znajduje się Muzeum "Droga do wolności", ukazująca życie za czasów komuny oraz historię Solidarności. Po jego obejrzeniu nadal kontynuujemy kierunek naszej trasy, aż znajdziemy się pod bramą Stoczni Gdańskiej, gdzie po lewej stronie znajduje się Pomnik Stoczniowców. Okazuje się, że bez problemu można wejść na teren stoczni i pokręcić się po otaczającym terenie. Znajduje się tam odrestaurowany autobus "ogórek", którym w okresie wakacyjnym odbywają się przejażdżki turystyczne dla chętnych. Po opuszczeniu stoczni idziemy ul. Łagiewniki na południe, po czym skręcamy w trzecią ulicę w prawo: ul. Heweliusza i na skrzyżowaniu z ul. Korzenną dokonujemy skrętu w lewo. Po jednej stronie znajduje się zabytkowy Ratusz Starego Miasta, natomiast po drugiej pomnik Jana Heweliusza. Tym sposobem docieramy do Kanału Raduni, nad którą znajduje się Wielki Młyn, przyjemne miejsce do spaceru. Za nim skręcamy w prawo w ul. Rajską. Tuż za Basztą Jacek idziemy w lewo Plac Dominikański, by znowu kierować się na południe ul. Lewandową. Na pierwszym skrzyżowaniu skręcamy w lewo w ul. Świętojańską, za nami w oddali zostaje Kościół Św. Mikołaja, my natomiast mijamy po naszej lewicy Kościół Św. Jana. Tym oto sposobem docieramy do Rybackiego Pobrzeża nad Motławą. Kierujemy się tym nabrzeżem na południe mijając turystyczne statki pasażerskie, odrestaurowane spichrze na przeciwległym brzegu, Centralne Muzeum Morskie oraz parowiec SS Sołdek. Na Długim pobrzeżu wchodzimy w drugą bramę w prawo; ul. Św, Ducha. Po drodze znajduje się ciekawa fontanna z czterema lwami. Po skręceniu w małą uliczkę Grobla w lewo dwa razy znajdziemy się tuż przy Bazylice Mariackiej, którą chętni mogą również obejrzeć od środka. Dalej kierujemy się z powrotem nad Motławę, najładniejszą chyba uliczką gdańskiego Starego Miasta: ul. Mariacką. Baśniowe kamieniczki z ozdobnymi "rzygaczami" wraz ze sklepikami z wyrobami z bursztynu tworzą niesamowity klimat. Za Bramą Mariacką skręcamy w prawo i ukazuje się nam Żuraw - jeden z głównych symboli miasta. Dalej znajdziemy się na Moście Zielonym, łączący Stare Miasto z Wyspą Spichrzów. Bardzo ładne ujęcia można stąd zrobić. Kierujemy się do Zielonej Bramy, która wieńczy Długi Targ, przekształcają się w główny deptak Gdańska: ul. Długą. Reprezentacyjne kamienice tworzą elegancki wygląd ulicy, często zwieńczone są rzeźbami różnych osób czy zwierząt. Po drodze napotkamy Fontannę Neptuna oraz Dwór Artusa. Po drodze możemy zakupić mniej czy bardziej oryginalne pamiątki, czy zasiąść w którejś z restauracji czy kafejek. U końca czy raczej początku deptaka znajduje się przepiękna Brama Złota. Po jej obejrzeniu wracamy do skrzyżowania ul. Długiej z ul. Tkacką, aż dotrzemy do rogu ul. Piwnej. To ostatni punkt naszej trasy, gdzie znajduje się przepiękna kamienica, zwana Wielką Zbrojownią.
Nawiguj


Jaka będzie pogoda?

traseo

Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.

Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!

Przyda się na spacerze

Okazje

Lubisz spacery ale nie lubisz przepłacać za artykuły do trekkingu? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Czy spacerowanie przynosi korzyści?

Spacerowanie przynosi wiele korzyści. Regularne spacery pomagają w walce ze stresem, a także pozytywnie wpływają na układ krążenia. Wpływają więc pozytywnie zarówno na zdrowie psychiczne, jak i fizyczne. Ruch to ważna część naszego życia, gdy chcemy dbać o zdrowie. Nie każdy ma czas i ochotę na uprawianie sportu. Spacerowanie to prosta forma aktywności i dobra alternatywa dla wszystkich, którzy nie przepadają za sportem. Oczywiście, jeśli jesteś osobą aktywną sportowo, spacery będą świetnym dopełnieniem.

Dbanie o odpowiednią dawkę ruchu powinno być szczególnie istotne dla osób, które mają siedzący tryb pracy. Wprowadź codziennie spacery do swoich planów, a zobaczysz ich pozytywny wpływ na Twoje samopoczucie.

Ile powinno się robić kroków dziennie?
WHO podaje, że dzienna dawka kroków dla osoby dorosłej i zdrowej powinna wynosić pomiędzy 6 000 - 8 000 kroków dziennie. Natomiast osoby z przewlekłymi chorobami od 3 500 do 5 500 kroków dziennie.

Czy to dużo? Zależy dla kogo. Jeśli do tej pory nie zwracałeś uwagi na to i niewiele się ruszałeś, warto zacząć od krótkich spacerów i stopniowo zwiększać liczbę kroków, by się nie zniechęcić. Oczywiście im więcej kroków, tym więcej korzyści, jednak nie warto popadać w skrajności. Każdy ma czasem słabszy dzień lub gorzej się czuje. Nie zmuszaj się wtedy na siłę do zrobienia odpowiedniej liczby kroków. Jeśli twoje ciało domaga się regeneracji, pozwól sobie na to.

Spacery to świetny pomysł na spędzanie czasu z najbliższymi. Dlaczego nie połączyć przyjemnego z pożytecznym? Umawiasz się regularnie na kawę z przyjaciółką? A może codziennie wieczorami siedzisz przed telewizorem z drugą połówką? Spróbuj zaproponować inną formę spędzanie czasu i wyciągnij najbliższych na spacer, jeśli pogoda jest sprzyjająca.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na tczew.naszemiasto.pl Nasze Miasto