1 liga. Wyniki 1 kolejki: Śląskie zespoły rozpoczęły fatalnie

Ivan
GieKSa przegrała u siebie
Fatalnie rozpoczął się pierwszoligowy sezon dla zespołów z naszego regionu. Wszystkie cztery nasze drużyny poniosły porażki. W dodatku żadna nie strzeliła nawet bramki! Tego chyba nikt się nie spodziewał...

Fatalna passa śląskich zespołów rozpoczęła się w piątek. Pierwszy mecz ligowych zmagań na zapleczu Ekstraklasy odbył się w Katowicach. GieKSa przegrała 0:1 z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza. Decydująca bramka padła w 76 minucie gry. Strzelił ją Dariusz Pawlusiński. Warto wspomnieć, że w poniedziałek nasz pierwszoligowiec debiutuje na giełdzie.

Złe wieści dla śląskich kibiców napływały również w sobotę. Najpierw z Ząbek, a potem ze Szczecina. Nieskuteczna gra Cidrów spowodowała, żeRuch przegrał z Dolcanem 0:2. Z kolei grająca jeszcze niedawno w Ekstraklasie - Polonia Bytom, została rozbita przez aspirującą do awansu Pogoń Szczecin - 0:3.

Jakby tego było jeszcze mało porażką zakończył się również niedzielny mecz Piasta Gliwice w Płocku. Dwóch minut zabrakło naszej drużynie do remisu. Nie udało się...

18. Polonia Bytom 1 0 0 0 1 0-3

W tabeli kolejno: miejsce, klub, rozegrane mecze, punkty, zwycięstwa, remisy, porażki, strzelone bramki-stracone bramki