2 liga, grupa zachodnia: Rozwój Katowice - Energetyk ROW Rybnik 2:2. Udana pogoń Rozwoju

Ivan
sxc.hu
Remisem zakończyło się spotkanie 12. kolejki II ligi, pomiędzy Rozwojem Katowice, a Energetykiem ROW Rybnik. Goście po 25. minutach prowadzili już 2:0, jednak ostatecznie musieli zadowolić się tylko jednym punktem.

Rybniczanie znakomicie rozpoczęli spotkanie. W 16. minucie Kostecki prostopadle zagrał do Kurzawy, a ten skutecznie przelobował bramkarza gospodarzy i było 0:1. Nie minęło 10. minut, a Wieczorek, na raty, pokonał Solińskiego.

Gospodarze odpowiedzieli kontaktową bramką w 30. minucie gru. Gacki uderzył zza pola karnego, a piłka po rykoszecie, zmyliła Kuczerę i wpadła do siatki. Na wyrównanie kibice Rozwoju musieli czekać aż do 86. minuty. Wówczas dobre, długie podanie otrzymał Król i płaskim strzałem ustanowił wynik spotkania.

Rozwój Katowice - Energetyk ROW Rybnik 2:2
0:1 Kurzawa 16'
0:2 J. Wieczorek 25'