Flota Świnoujście - Polonia Bytom 2:0. Nieudany początek Polonii

ivan
Piotr Kłeczek - Yogi, Ekstraklasa.net
Od porażki rozpoczęli zmagania w I lidze w nowym sezonie piłkarze Polonii Bytom. Podopieczni Piotra Pierścionka polegli w Świnoujściu 0:2. Gospodarze przez większą część spotkania grali w przewadze jednego zawodnika.

Na wynik meczu bez wątpienia duży wpływ miało wydarzenie z 36. minuty. Piotr Kulpaka uderzył wówczas jednego z rywali i sędzia Dawid Piasecki nie miał żadnych wątpliwości i wyrzucił zawodnika Polonii z boiska.

Piłka nożna w woj. śląskim: Przeczytaj o niej wszystko!

Osłabiona drużyna z Bytomia chwilę później straciła pierwszą bramkę. Ładnym strzałem w samo okienko popisał się Piotr Kieruzel.

Na 2:0 podwyższył w 58. minucie gry Ivan Udarević, który pokonał Mateusza Mikę bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego.

Flota Świnoujście 2:0 Polonia Bytom (1:0)
1:0 Piotr Kieruzel 37'
2:0 Ivan Udarević 58'

Flota: Grzegorz Kasprzik, Sebastian Zalepa, Radosław Jasiński, Piotr Kieruzel, Ivan Udarević, Marek Niewiada, Sebastian Olszar (83. Daniel Chyła), Patryk Fryc, Ensar Arifović (46. Christian Nnamani), Bartosz Śpiączka (87. Michał Protasewicz), Bartłomiej Niedziela.

Polonia: Mateusz Mika, Kamil Banaś, Piotr Kulpaka, Martin Baran, Przemysław Szkatuła, Daniel Pietrycha (72. Maksym Pokotyluk), Paweł Alancewicz (39. Paweł Gamla), Dawid Krzemień, James Sinclair, Kamil Białkowski (64. Krzysztof Michalak), Michał Płókarz.

Żółte kartki: Ensar Arifović, Patryk Fryc - Dawid Krzemień, Kamil Banaś, Daniel Pietrycha, Paweł Gamla, James Sinclair.

Czerwona kartka: Piotr Kulpaka (36. minuta, za uderzenie rywala).

Sędzia: Dawid Piasecki (Słupsk).