Noliko Maaseik - Jastrzębski Węgiel 3:0, złoty set: 15:17 ZDJĘCAI!Jastrzębski w finale Ligi Mistrzów

Leszek Jaźwiecki
Siatkarze Jastrzębskiego Węgla zagrają w finale Ligi Mistrzów! Awans wywalczyli w Maaseik, gdzie wygrali rywalizację z Noliko. To czwarta polska drużyna po Płomieniu Sosnowiec, Mostostalu Kędzierzyn-Koźle i Skrze Bełchatów, która zagra o najważniejszy europejski puchar.

Droga do finału Ligi Mistrzów do w finału w Bolzano (26-27 marca) była dla siatkarzy Jastrzębskiego Węgla długa i kręta, ale skończyła się happy endem. Po zwycięstwie z Noliko w Jastrzębiu 3:2, rewanżowe spotkanie w Maaseik podopieczni Lorenzo Bernardiego co prawda przegrali 0:3, ale wygrali złotego seta 17:15 i po raz pierwszy w historii awansowali do Final Four!

Lorenzo Bernardi: zobaczyłem ... szczęście

- To dla nas historyczna chwila, na ten sukces pracowaliśmy długo, ale się opłacało - zbierał gratulacje Zdzisław Grodecki, prezes klubu. Słaba postawę w PlusLidze jastrzebianie odbili sobie w Lidze Mistrzów. Już teraz napisali piękną kartę w historii klubu i zapowiadają, że na tym nie poprzestaną.

Po porażce w Jastrzębiu Belgowie postawili wszystko na jedną kartę. Mocno liczyli na wsparcie swoich kibiców. Bilety w cenie 18 euro rozeszły się jak ciepłe bułeczki kilkanaście dni przed spotkaniem. Atmosfera panująca na trybunach kompletnie rozkojarzyła i wybiła z rytmu jastrzębian. Nic nie wychodziło, na dodatek sędziujący to spotkanie … Holender Johannes van der Velden nie był przychylny naszym zawodnikom, puszczając za to nieczyste zagrania Belgów.

Po godzinie Jastrzębski Węgiel przegrał z Noliko 0:3, ale wciąż nie stracił szansy na awans do finału. Złoty set wszyscy w Lotto Dome oglądali na stojąco. Jastrzębianie prowadzili 5:2, 13:12 i do głosu doszedł sędzia główny przyznając punkt gospodarzom po autowym ataku. Nie zraziło to siatkarzy z Jastrzębia, wytrzymali ogromną presję i uciszyli widownię!