Odra Wodzisław - Kolejarz Stróże 0:3. Kolejarz wygrywa i wyprzedza Odrę

Bartłomiej Szura
Jakub Jaźwiecki, Dziennik Zachodni
Odra Wodzisław przegrała dzisiaj z Kolejarzem Stróże 0:3 i spadła na trzecie od końca miejsce w tabeli. Sytuacja naszego klubu staje się coraz trudniejsza.

Zespół ze Stróż do Wodzisławia przyjechał z mocnym postanowieniem zdobycia kompletu punktów, dzięki którym zrównałby się z gospodarzami w ligowej tabeli. Piłkarze trenera Kubota na boisko wyszli mocno zmotywowani, natomiast gospodarze nielicznej publiczności zaprezentowali się kiepsko. Grę na poziomie pierwszej ligi piłkarze Pawła Sibika pokazali jedynie przez pierwsze 25 minut. Potem im dłużej trwała gra, tym było gorzej.

Goście z każdą minutą rozkręcali się coraz bardziej. Prawdziwy popis dał w tej części gry Rafał Zawiślan. Najpierw w 20. minucie fantastycznie wykończył kontrę swojej drużyny, a potem pod koniec pierwszej połowy idealnie zagrał do Łukasza Jarosiewicza, który pokonał bezradnego Michała Buchalika.
W drugiej części gospodarze prezentowali się jeszcze gorzej. Fatalna skuteczność nie pozwoliła miejscowym na zdobycie choćby honorowej bramki. Gdy już piłkarzom Odry udało się dojść do pozycji strzeleckiej, to nie potrafili trafić w światło bramki.

Kolejarz spokojnie kontrolował przebieg meczu, a w 73. minucie po uderzeniu z 30 metrów Łukasz Jarosiewicz pozbawił złudzeń gospodarzy.
Po tym zwycięstwie zespół ze Stróży włącza się do walki o utrzymanie, natomiast Odra z meczu na mecz gra coraz gorzej. Teraz aby utrzymać się na zapleczu Ekstraklasy, wiele pracy czeka zespół z Bogumińskiej. Warto dodać, że Kolejarz wygrał pierwsze w historii spotkanie na wyjeździe w pierwszej lidze.

Odra Wodzisław Śląski 0-3 Kolejarz Stróże
0:1 Rafał Zawiślan 21
0:2 Łukasz Jarosiewicz 73
0:3 Łukasz Jarosiewicz 73

Odra: Michał Buchalik - Jakub Szałek (57 Samuelson Odunka), Daniel Tanżyna, Artur Cybulski, Robert Caha - Michał Brzozowski (57 Adrian Marek), Bartłomiej Sikorski, Łukasz Skrobacz (77 Jacek Bańczyk), Tomasz Stolpa, Paweł Polak - Jean Nganbe Nganbe.

Kolejarz: Marcin Zarychta - Adrian Basta (19 Michał Gryźlak), Marcin Staniek, Dawid Szufryn, Dariusz Walęciak (77 Łukasz Kominiak) - Rafał Zawiślan, Cheikh Niane, Łukasz Jarosiewicz, Kamil Rado (63 Marcin Stefanik), Piotr Madejski - Mariusz Mężyk.

Żółte kartki: Sikorski, Caha - Basta, Zawiślan, Szufryn.

Sędzia: Artur Radziszewski (Warszawa).

Zobacz zapis relacji na żywo z tego meczu!