Piast Gliwice - Ruch Chorzów 1:3 [ZDJĘCIA]. Niebiescy wygrali małe derby w Gliwicach

Arkadiusz Ławrywianiec
Ruch Chorzów wygrał małe derby Śląska z Piastem Gliwice 3:1. Gospodarze od 30. minuty grali w dziesiątkę. Dzięki trzem punktom Niebiescy wyprzedzili w tabeli sobotniego rywala.

Piast od początku prezentował się lepiej od Niebieskich. Gospodarze otworzyli wynik spotkania w 19. minucie gry. Matej Izvolt technicznym strzałem z około 13 metrów pokonał bramkarza rywali.

Piast Gliwice - Ruch Chorzów 1:3 [OPINIE, KOMENTARZE]. Pomeczowa konferencja prasowa

Sytuacja na boisku zmieniła się w 29. minucie gry. Wówczas drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną, kartkę otrzymał Fernando Cuerda. Osłabiony Piast dotrwał z korzystnym wynikiem do przerwy.

W drugiej połowie strzelali już jednak tylko goście. Najpierw po dośrodkowaniu Smektały wyrównał w 48. minucie Grzegorz Kuświk. Dziesięć minut później, po dośrodkowaniu strzelca wyrównującej bramki, na 1:2 podwyższył Pavel Sultes.

Ciekawostki T-Mobile Ekstraklasy przed 9. kolejką. Czy wiesz, że..

Wynik spotkania w 82. minucie ustalił Kuświk. Po raz drugi asystę zaliczył Jakub Smektała.

Dla Piasta była to czwarta z rzędu porażka! Gliwiczanie po raz ostatni punktowali 1 października, kiedy pokonali u siebie Wisłę Kraków 2:0.