Podbeskidzie Bielsko-Biała zagrało sparingi z Koroną Kielce i Victorią Częstochowa

Ivan
Łukasz Klimaniec, Dziennik Zachodni
Na zakończenie zgrupowania w Kleszczowie Podbeskidzie Bielsko-Biała rozegrało dwa spraingi. Najpierw przegrało z ekstraklasową Koroną Kielce 1:2, a potem pokonało trzecioligową Victorię Częstochowa 5:3.

W pierwszym spotkaniu z Koroną zagrała pierwsza drużyna. Kielczanie wygrali 2:1. Podbeskidzie może być jednak zadowolone, bo zagrało ciekawe spotkanie. Dodatkowo "Górale" cały mecz musięli grać w jednym ustawieniu, bo wielu zawodników ma problemy ze zdrowiem i nie bardzo miał kto ich zmienić. Z kolei Korona grała w dość mocnym składzie.

PODBESKIDZIE TRENUJE W KLESZCZOWIE

Wynik spotkania, w 16 minucie gry, otworzył Edi Andradina. Wyrównał na pięć minut przed przerwą Robert Demjan. Decydujące trafienie, w 70. minucie, zaliczył Łukasz Malinowski, który wykorzystał sytuację sam na sam.

W drugim spotkaniu Podbeskidzie pokonało Victorię Częstochowę 5:3. Wszystkie bramki dla "Górali" strzelił Piotr Malinowski!

Korona Kielce 2-1 Podbeskidzie Bielsko-Biała
Andradina 16, Łukasz Maliszewski 70 - Robert Demjan 40

Korona Kielce: Krzysztof Pilarz (46 Zbigniew Małkowski) - Kamil Kuzera (46 Artur Cebula), Pavol Stano (46 Piotr Malarczyk), Hernani, Paweł Golański (46 Paweł Kal) - Jakub Bąk (46 Marek Nowak), Vlastimir Jovanović (46 Grzegorz Lech), Dmitrij Komarowskij (80 Maciej Stróżak), Paweł Sobolewski (46 Łukasz Maliszewski) - Andradina (46 Maciej Korzym), Andrzej Niedzielan (46 Maciej Tataj).
Podbeskidzie Bielsko-Biała: Paweł Linka - Dariusz Łatka, Bartłomiej Konieczny, Damian Byrtek, Juraj Dancik - Marek Sokołowski, Robert Sing, Mateusz Żyła, Maciej Rogalski - Robert Demjan, Krzysztof Zaremba.

Victoria Częstochowa 3-5 Podbeskidzie Bielsko-Biała
Bramki dla Podbeskidzia: Piotr Malinowski 9, 22, 50, 58, 70

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Wojciech Mrok - Tomasz Górkiewicz, Juraj Dančík, Arkadiusz Gołąb, Mariusz Mikoda - Damian Chmiel, Ryan Gyaki, Mariusz Sobala, Piotr Tomasik, Marcin Folwarski - Piotr Malinowski.

Trwa plebiscyt Dziennika Zachodniego na najlepszego piłkarza, odkrycie oraz trenera 2010 roku. Oddaj swój głos!