Ruch Chorzów - Polonia Warszawa. Przegrana chorzowskiego zespołu [ZDJĘCIA]

ivan
Arkadiusz Gola, Dziennik Zachodni
Poloniści przyjechali do Chorzowa bez wyjazdowego zwycięstwa w tym sezonie. Gospodarze przystępowali do "halloweenowego" meczu podbudowali derbowym sukcesem w Zabrzu z Górnikiem. W poprzednim sezonie dwukrotnie lepszy był stołeczny zespół - wygrał u siebie 3:1 i w Chorzowie 3:0.

Pierwsze minuty zwiastowały spore emocje. Strzał Marka Zieńczuka z trudem obronił warszawski bramkarz, w odpowiedzi Pavol Sultes zmarnował sytuację sam na sam z Michalem Peskovicem, a po uderzeniu Grzegorza Bonina piłka otarła się o słupek.

Polecamy: TOP 10: Najcenniejsi piłkarze śląskich klubów

Później kibiców "poderwało z krzesełek" jedynie starcie Marcina Baszczyńskiego z Łukaszem Janoszką, po którym chorzowianie bezskutecznie domagali się rzutu karnego.

W drugiej połowie sporo się działo pod obiema bramkami. Napastnik Polonii Pavel Sultes najpierw nie zdołał skierować piłki do siatki z pięciu metrów, chwilę potem się zrehabilitował ogrywając Rafała Grodzickiego. W międzyczasie kilkudziesięciometrowym rajdem popisał się Arkadiusz Piech. Tyle, że nieudanie lobował wychodzącego bramkarz gości.

Chorzowianie ruszyli do ataku. Kilka razy było groźnie w polu karnym Polonii. Znów "setkę" zmarnował Piech. Goście bronili się skutecznie i wywalczyli komplet punktów.