Sensacja w Pucharze Polski. Podbeskidzie Bielsko-Biała pokonało w Krakowie Wisłę 1:0! [ZDJĘCIA]

Rafał Musioł , Ivan
Podbeskidzie Bielsko-Biała pokonało w Krakowie Wisłę Kraków 1:0, w pierwszym meczu ćwierćfinału Pucharu Polski. Bramkę na wagę zwycięstwa strzelił Piotr Malinowski, na dwie minuty przed końcem spotkania.

Podczas przedsezonowej prezentacji zespołu prezes Podbeskidzia Bielsko-Biała zapowiadał, że Górale mają się bić nie tylko o awans do ekstraklasy, ale także o Puchar Polski. Słowa te przyjęto z przymrużeniem oka, bo przecież na drodze bielszczan stanęła krakowska Wisła. Tymczasem wczorajszy mecz udowodnił, że nie były to czcze przechwałki, bo wiślacy grając na własnym boisku mogli mówić o szczęściu, że pierwsze ćwierćfinałowe starcie przegrali tylko jedną bramką.
Goście na murawę wicemistrzów Polski wyszli nie tylko bez kompleksów, ale i nastawieni ofensywnie. Trener Robert Kasperczyk wymyślił taktykę, która zupełnie zaskoczyła Wisłę, podczas gdy Robert Maaskant, opiekun Białej Gwiazdy, nieco rywali zlekceważył, puszczając w bój skład nieco doświadczalny.

Maaskant: Nie mam nic do powiedzenia na temat naszej gry.

I mina szkoleniowca krakowian rzedła już od pierwszych minut, gdy pierwszoligowcy zepchnęli jego podopiecznych do defensywy, systematycznie ostrzeliwując ich bramkę z dystansu. W miarę upływu czasu bielszczanie przepychali się też na bezpośrednie przedpole Wisły, ale zbyt często tracili zimną krew, niezbędną do postawienia kropki nad i. Sztuka ta udała się im jednak w 89 minucie, gdy Piotr Malinowski w podręcznikowy sposób minął bramkarza i posłał piłkę do siatki.

Sensacja stała się więc faktem, a mieszkający w Beskidach Antoni Piechniczek - który skrytykował Wisłę za jej nastawioną na zagranicznych piłkarzy politykę transferową, za co krakowski klub zagroził mu sądem - z pewnością z satysfakcją zacierał wczoraj ręce.

Wisła Kraków 0-1 Podbeskidzie Bielsko-Biała
Piotr Malinowski 88 [Zobacz bramkę]!

Wisła: Sergei Pareiko - Kew Jaliens, Osman Chavez, Gordan Bunoza, Dragan Paljić - Patryk Małecki, Radosław Sobolewski, Michaił Siwakow (86. Andres Rios), Łukasz Garguła (64. Maor Melikson), Andraz Kirm (78. Wojciech Łobodziński) - Maciej Żurawski.

Podbeskidzie: Richard Zajac - Sławomir Cienciała, Juraj Dancik, Bartłomiej Konieczny, Michał Osiński - Marek Sokołowski (80. Dariusz Kołodziej), Piotr Koman, Maciej Rogalski (67. Frantisek Metelka), Sebastian Ziajka - Robert Demjan (65 Piotr Malinowski), Adam Cieśliński.

Żółte kartki: Osiński, Ziajka. Czerwona kartka: Sebastian Ziajka (90. minuta, Podbeskidzie, za drugą żółtą).

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock). Widzów: 8000.