Śląskie kluby grają w sparingach i oczekują na ligowy start

Leszek Jaźwiecki
Nie tylko piłkarze Podbeskidzia czekają już na ligowy start
Nie tylko piłkarze Podbeskidzia czekają już na ligowy start Łukasz Klimaniec
Piłkarze śląskich klubów w pocie czoła przygotowują się do rozpoczęcia rundy wiosennej. Zdążą z formą na ligowy start?

Przebywający na zgrupowaniu w Turcji piłkarze Ruchu Chorzów zremisowali z przedostatnią drużyną czeskiej ekstraklasy Zbrojowką Brno 1:1. Całe spotkanie w barwach Niebieskich rozegrał Macedończyk Hristijan Ki-rovski. Sztab szkoleniowy chorzowian zadecydował, że 25 letni napastnik dostanie jeszcze jedną szansę we wtorkowym meczu z łotewskim FK Ventspils. Kolejnej okazji na zaprezentowanie swoich umiejętności nie dostanie natomiast Serb Vladimir Djilias. Chorzowianie ze Zbrojovką przegrywali od 12 minuty, zdołali wyrównać w 55 min po sprytnym strzale Arkadiusza Piecha.

W sobotę dwa sparingi w Turcji rozegrał Górnik Zabrze. Oba spotkania zakończyły się bezbramkowym remisem. Najpierw zabrzanie zagrali z liderem ukraińskiego zaplecza ekstraklasy PFK Oeksandria, a następnie z szóstą drużyną bułgarskiej ekstraklasy CSKA Sofia.

Dzisiaj do Turcji wyjechali piłkarze GKS Katowice. Przed wyjazdem kontrakt z klubem podpisał 29-letni defensywny pomocnik Tomasz Mazurkiewicz.

Dobrą dyspozycją strzelecką prezentuje Podbeskidzie. Podczas zgrupowania w Gutowie, w dwóch sparingach Górale strzelili w sumie 11 goli.

Ruch Chorzów - FC Zbrojovka Brno 1:1 (0:1)
Bramkę dla Ruchu zdobył Arkadiusz Piech (55)
Ruch (I połowa) Pesković - Grzyb, Stawarczyk, Djokić, Kołodziejski - Janoszka, Komac, Szyndrowski, Olszar - Jankowski, Kirovski. (II połowa) Pesković (60. Struski) - Jakubowski, Stawarczyk (60. Steinke), Djokić, Derbich - Flis, Komac (60. Malinowski), Straka, Lisowski - Piech, Kirovski (60. Starzyński)

Górnik Zabrze - PFK Oleksandria 0:0(1:0)
Górnik S. Nowak - Pazdan (46. Kopacz), Danch, Mańka, Pietrzak - Zachara (77. Pazdan), G. Nowak, Leszczak, Wodecki - Świątek, Gierczak.

Górnik Zabrze - CSKA Sofia 0:0
Górnik Stachowiak - Bemben, Banaś, Jop, Magiera - Bonin, Marciniak, Kwiek, Gasparik (85. Pietrzak) - Zahorski, Sikorski.

Sokół Aleksandrów Łódzki - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:5 (0:1)
Bramki dla Podbeskidzia: Krzysztof Zaremba 2 (27, 54), Dariusz Kołodziej 2 (47, 58), Sławomir Cienciała (70):

Podbeskidzie Linka - Cienciała, Konieczny, Dancik, Osiński (46. Górkiewicz) - Sokołowski, Kołodziej, Koman, Ziajka - Patejuk, Zaremba.

WKS Wieluń - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:6 (1:3)
Bramki dla Podbeskidzia: Adam Cieśliński 2 (16, 70), Robert Demjan 2 (27, 64), Mariusz Mikoda (20), Piotr Malinowski (86)
Podbeskidzie Mikler - Łatka, Konieczny (46. Dancik), Gołąb, Mikoda - Metelka, Nowak, Chmiel, Malinowski - Dejman, Cieśliński.

GKS Tychy - Ruch Radzionków 3:1 (0:1)
Bramki: dla GKS Damian Czupryna (63), Hubert Jaromin 2 (66, karny, 75); dla Ruchu Miłosz Przybecki (12).
Ruch: Suchański (46. Adamek) - Wiśniewski (67. Rzepka), Rzepka (46. Trzcionka), Szymura (59. Kaciczak), Kowalski (46. Łopuch) - Michał Mak, Rocki, Balat - Przybecki (67. Piotr Giel), Piotr Giel (46. Cieluch), Jarka (67. Kowalski).