Wielkie Derby Śląska dla Górnika Zabrze [Fotorelacja]

Za nami Wielkie Derby Śląska 2009. Rundę wiosenną zdecydowanie lepiej zaczęli piłkarze Górnika Zabrze, którzy na Stadionie Śląskim pokonali Ruch Chorzów 1:0. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z meczu!

Oprawa lepsza od meczu. Tak można podsumować sobotni pojedynek pomiędzy

Ruchem Chorzów

i

Górnikiem Zabrze

na

Stadionie Śląskim

. Widać, że piłkarze nie weszli jeszcze na dobre w ligowy rytm, co nie powinno dziwić zważywszy na dopiero początek rundy wiosennej. Więcej determinacji wykazali jednak zabrzanie i to oni wracają do domu z 3 punktami. Jedna bramka wystarczyła aby dowieźć cenne zwycięstwo do końca. Zdobył ją w 47. minucie Adam Banaś. Do tego momentu gra toczyła się głównie w środku pola, a jej tempo było naprawdę ospałe. Po utracie bramki podrażnieni "Niebiescy" przyspieszyli, jednak nie udało się wyrównać wyniku.

Czytaj również: Wielkie Derby Śląska: Górnik lepszy od Ruchu

Grę oglądało 40 tysięcy kibiców. Po raz kolejny byliśmy świadkami świetnej oprawy w wykonaniu zarówno zabrzan, jak i chorzowian. Nie obyło się jednak bez skandalu. W przerwie meczu na płytę wtargnęli chorzowscy kibice, którzy sprowokowali zamieszki z funkcjonariuszami ochrony, wskutek czego rozpoczęcie drugiej połowy zostało opóźnione. Również zabrzańscy kibice sprawili problemy. Pomimo incydentu z przerwy meczu i nienajlepszej postawy kibiców obu drużyn, derby mogły się podobać, jeśli nie od tej sportowej strony, to jak najbardziej od tej kibicowskiej. Zaprszamy do obejrzenia fotogalerii z meczu!