Zagłębie Sosnowiec - Rozwój Katowice 1:3 [ZDJĘCIA]. Derbowy pojedynek dla Rozwoju

ivan / Foto: Patryk Trybulec, Dziennik Zachodni
Rozwój Katowice pewnie wygrał w Sosnowcu z Zagłębiem 3:1, w ramach 3. kolejki II ligi, grupy zachodniej.

Goście objęli prowadzenie już w czwartej minucie gry. Bramkę, pięknym i mocnym uderzeniem zza pola karnego strzelił Maciej Wolny.

Dwadzieścia minut później Rozwój podwyższył na 2:0. Po kontrze i pięknym rajdzie Wojciech Król znalazł się sam przed bramkarzem Zagłębia i takiej okazji zmarnować nie mógł.

Piłka nożna w woj. śląskim: Przeczytaj o niej wszystko!

Kontaktowa bramka padła trzy minuty później. Po rzucie rożnym, Białek zgrał głową do Lachowskiego, a ten z najbliższej odległości trafił do bramki.

Wynik spotkania w 58. minucie ustalił Sebastian Gielza, który wykorzystał znakomite podanie Króla.

Zagłębie Sosnowiec 1:3 Rozwój Katowice (1:2)
0:1 Maciej Wolny 4'
0:2 Wojciech Król 24'
1:2 Marcin Lachowski 27'
1:3 Sebastian Gielza 58'

Zagłębie: Marcin Suchański, Wołodymyr Ostrouszko, Wojciech Białek, Sławomir Jarczyk, Paweł Lesik, Marcin Sierczyński, Łukasz Matusia, Michał Cyganek (46. Łukasz Rojewski), Marcin Lachowski, Adrian Pajączkowski (30. Mateusz Gleń), Michał Grunt (58. Dawid Weis).

Rozwój: Bartosz Soliński, Damian Mielnik, Rafał Lis, Przemysław Gałecki, Łukasz Winiarczyk, Wojciech Król (84. Daniel Paszek), Kamil Zalewski, Damian Gacki, Robert Tkocz (68. Szymon Kapias), Maciej Wolny, Sebastian Gielza (77. Tadeusz Tyc).

Żółte kartki: Grunt, Lis, Gałecki, Białek, Tyc. Sędzia: Daniel Kruczyński (Żywiec). Śląskie na sportowo na Facebooku. Koniecznie dołącz do nas i bądź na bieżąco z tym co dzieje się w regionalnym sporcie!**