Zwycięstwo Piasta Gliwice

Przemysław
Przemysław
Piast Gliwice, przebywający na zgrupowaniu w Dzierżoniowie pokonał w meczu kontrolnym Czarnych Żagań 2:0. Bramki zdobyli Krzycki i Andraszak.
Piast Gliwice

przystąpił do meczu bez Gamli i Bojarskiego, którzy są kontuzjowani.

W pierwszej połowie zdecydowaną przewagę osiągnęli podopieczni

Marka Wleciałowskiego

. Dogodnych sytuacji nie wykorzystali jednak kolejno Folc, Wróbel i Andraszak.

W 31. minucie po rzucie rożnym, wykonywanym przez Chylaszka, najwyżej w polu karnym wyskoczył Krzycki i strzałem głową umieścił piłkę w siatce. Pięć minut przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę, po akcji Sedlaczka i Chylaszka, wynik podwyższył Andraszak.

Na drugą część spotkania gliwiczanie wyszli zupełnie inną jedenastką. Rezerwowi nie grali już tak dobrze, jak pierwszy skład i mecz się wyrównał. Niebiesko - czerwoni nie zdołali strzelić kolejnej bramki i wynik pozostał bez zmian.

Piast Gliwice - Czarni Żagań 2:0 (2:0)

Bramki: Krzycki (31.), Andraszak (40.)

Składy:

Piast Gliwice:

I połowa: Grzegorz Kasprzik - Jarosław Kaszowski, Łukasz Krzycki, Adam Banaś, Lumir Sedlacek - Rafał Andraszak, Mirosław Widuch, Mariusz Muszalik, Daniel Chylaszek - Marcin Folc, Stanisław Wróbel.

II połowa: Jakub Szmatuła - Tomasz Podgórski, Marcin Nowak, Marcin Adamek (62. Łukasz Krzycki), Piotr Petasz - Marek Gładkowski, Michał Szczyrba, Damian Sieniawski (62. Mirosław Widuch), Krzysztof Kukulski - Daniel Koczon, Piotr Prędota.

Źródło: piast.gliwice.pl, Opracował: Przemysław Styrna

Zobacz co dzieje się w innych śląskich klubach przed nowym sezonem Orange Ekstraklasy i pierwszej ligi:

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?